PIRENEJSKI PIES GÓRSKI

                                                         

W dniu 24.12.2022 r, nasza Pirenejka (Pirenejski Pies Górski)Ch.Pl, Mł.Ch.PL.MAJA Nadmorska Przygoda urodziła szczeniaczki, są pieski i suczki, ojcem został CH.PL,Mł.Ch.Pl. Mł.Zw.Pl. FANDANGO MAHATMA-LA, CHĘTNYCH DO NABYCIA SZCZENIACZKÓW PROSIMY O KONTAKT, więcej informacji można uzyskać na profilu facebook pod nazwą Kazimierz Cyman również informacje w podfolderze szczeniaki.

NASZ   FACEBOOK

https://www.facebook.com/profile.php?id=100000033709373

Poniżej zdjęcia szczeniaków PPG w wieku 8 dni

 

ZDJĘCIA 8 TYGODNIOWYCH SZCZENIAKÓW z poprzedniego miotu Petry

 

CHĘTNYCH DO NABYCIA SZCZENIACZKÓW PROSIMY O KONTAKT na tel: 586818567

        Nasza Championka PETRA z naszej hodowli Na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych W Łodzi 05.05.2013 (galeria zdjęć)

 

 

KLIKNIJ NA MINIATURKĘ ABY POWIĘKSZYĆ

                   

.

    Tasha (z lewej) i Afrodite ( z prawej) ur. 31.03.2009 r

Pochodzą z Szweckiej hodowli pod Sztokholmem

REPRODUKTOR

Ch.Pl.MŁ.ZW.PL, MŁ.CH.PL. PATOU NORDIQUE FREJ

NASZ NAJNOWSZY NABYTEK Z SZWECKIEJ HODOWLI PATOU NORDIQUE  O IMIENIU FREJ POTOCZNIE NAZYWALIŚMY GO "NEMO"

NA MIĘDZYNARODOWEJ WYSTAWIE W POZNANIU 23.10.2011R, UKOŃCZYŁ UPRAWNIENIA REPRODUKTORA, TYTUŁ MŁ.CH.PL, TYTUŁ ZWYCIĘZCY POLSKI NA 2011 ORAZ ZOSTAŁ ZWYCIEZCĄ  RASY (BOB)

28.05.2013  został ojcem 11 szczeniaków (4 pieski i 7 suczek) matka  Ch.Pl, Mł.Ch.Pl, Zw.Pl 2011 Afrodite

CH.PL, MŁ.CH.PL, ZW.PL. 2011 AFRODITE

AFRODITE NA I WYSTAWIE POPRZEDZAJĄCEJ O ZW.PL W DN.22.10.2011 ZWYCIĘŻYŁA W RASIE (BOB) A W DNIU 23.10.2011 UZYSKAŁA TYTUŁ ZW.PL. NA 2011 R ORAZ UKOŃCZYŁA CH.PL.

W DN. 22-23.10.2011 AFRODITE I NEMO (FREJ) UZYSKALI PO 2 X CACIB I CWC I ZW.MŁODZIEŻY (NEMO)

AFRODITE I NEMO NA MIĘDZYNARODOWEJ WYSTAWIE W POZNANIU 22-23.10.2011

 

 

Krajowa Wystawa Molosów Toruń 2010

BEST IN SHOW

Nasza Afrodite (klasa Młodzieży) została Najpiękniejszym Psem wystawy Toruń 2010 ( BEST IN SHOW), tym większy sukces gdyż mając zaledwie 16 miesięcy zwyciężyła już z bardzo utytułowanymi Interchampionami pozostałych ras

Nasze Pirenejczyki Afrodite (Ukończyła w Toruniu Mł.Ch.Pl) i Tasha (Obie na ukończeniu Championatów Pl, oraz rozpoczęte Interchampionaty), wzajemnie uzupełniają się na wystawach..       Wspaniałe charaktery naszych pirenejczyków, towarzyskie, czułe, bardzo przyjazne a przede wszystkim piękne, podbiły serca Toruńskiej Młodzieży która przez dwa dni wystaw od wczesnych godzin porannych,  z wielkim zaangażowaniem, przy tym mając wielką zabawę, zajmowała, opiekowała oprowadzała nasze pirenejczyki. Nie oszczędzałem im również opowiadań oraz ciekawostek na temat tej wspaniałej rasy. Młodzież z chęcią poszerzała swoje horyzonty na ich temat a zajmując się olbrzymami   dały dowód że Pirenejskim Psom Górskim można zaufać w 100%, nie obawiając się niczego, dawały chęć wielkiej czułości i przyjażni z człowiekiem a przede wszystkim z dziećmi.

Szkoda tylko że w Polsce jest ich tak mało a ludzie, nawet doświadczeni hodowcy posiadają tak niewielką wiedzę na temat tej rasy. Może częste uczestnictwo w wystawach rozpropaguję tą rasę i stanie się kolejnym trendem w Polskiej Kynologii

Nasza TASHA tym razem bez Afrodite była prezentowana na Klubowej Wystawie Molosów w Warszwie 2010 w klasie Młodzieży, jako zwycięzca tej rasy uzyskała tytuł Młodzieżowy Zwycięzca Klubu 2010 oraz ukończyła uprawnienia do tytułu Młodzieżowego Championa Polski.

WYSTAWA WALENTYNKOWA W BYDGOSZCZY 09-10.02.2013 R

NASZA NAJMŁODSZA PIRENEJKA 16 M-NA PETRA PO OJCU R PYR MY SWEET TEDDY BEAR I MATCE TASHA NA SWOICH PIERWSZYCH W ŻYCIU WYSTAWACH DZIENNEJ I NOCNEJ W BYDGOSZCZY JAKO ZW..RASY ZDOBYŁA DWA WNIOSKI CWC, TYM SAMYM  DOSKONALE SIĘ ZAPOWIADA W HODOWLI. 

WZORZEC RASY

Standard: FCI No 137/02.04.2001/F
Pochodzenie: Francja
Użytkowość: Pies chroniący stada w górach
Klasyfikacja FCI: Grupa 2, Sekcja 2.2

Wygląd ogólny:
Pies dużego wzrostu, okazały, imponujący, mocno zbudowany ale nie pozbawiony pewnej elegancji.
Wysokość:
• Psy - 70-80cm
• Suki - 65-75cm,
Z tolerancja 2 cm wzwyż u okazów doskonałych
Waga:
• Psy - 60kg
• Suki - 45kg
Głowa - czaszka:
Szerokość maksymalna czaszki równa jest jej długości. Lekko wypukła. Ponieważ wypukłość potyliczna jest zaznaczona to czaszka w swojej tylne części ma kształt łukowy. Łuki brwiowe nie są zaznaczone. Bruzda środkowa jest zaledwie wyczuwalna w dotyku. Stop lekko zaznaczony.
Pysk:
Nos całkowicie czarny. Kufa szeroka, lekka, trochę krótsza od długości czaszki zwężająca się stopniowo ku przodowi. Widziana z góry ma kształt litery ”V”; dobrze wypełniona pod oczami. Fafle mało opadające, zakrywające tylko dolną szczękę, czarne. Podniebienie - czarne. Uzębienie musi być kompletne, zęby zdrowe i białe; zgryz nożycowy (dziąsła górne zakrywają dolne nie tracąc kontaktu). Dopuszczalny jest zgryz cęgowy oraz dwa siekacze (kły dolne) wypchnięte ku przodowi Oczy mają kształt migdałowy w kolorze ciemnego bursztynu, raczej małe, lekko skośne. Powieki nigdy nie opadające. Oprawa oczu czarna. Oczy w wyrazie inteligentne i kontemplacyjne a spojrzenie łagodne i marzycielskie. Uszy umiejscowione na wysokości oczu, dość małe w kształcie trójkąta, zaokrąglające się na końcach. Opadają płasko na łeb, natomiast gdy pies jest czymś zainteresowany i czujny-noszone trochę wyżej.
Szyja:
Silna, trochę krótka z rozwiniętym podgardlem.
Tułów:
Długość tułowia od końca łopatki do końca pośladka jest nieco większa od wysokości psa w kłębie. Wysokość od mostka do ziemi jest mniej więcej równa połowie wysokości kłębu ale nigdy nie niższa. Grzbiet silny; zad lekko skośny z wydatnymi, sterczącymi biodrami. Boki trochę opadające, wklęsłe. Klatka piersiowa duża i głęboka, schodzi do poziomu łokcia - nie niżej. Jej wysokość jest równa lub lekko niższa od połowy wysokości psa w kłębie. Żebra - boki lekko zaokrąglone.
Ogon:
W spoczynku schodzi przynajmniej do punktu zgięcia nogi. Bujny, w formie pióropusza, noszony nisko w spoczynku z końcówką tworzącą haczyk. W ruchu unosi się nad grzbiet silnie zaokrąglając się. Tylko jego końcówka dotyka krzyża tworząc koło (zgodnie z wyrażeniem pirenejskich górali - tylko wtedy gdy pies jest zainteresowany).
Kończyny:
Przednie są postawne i silne. Łopatka lekko skośna; bark muskularny, średniej długości. Przedramię proste, silne, z sierścią tworzącą frędzle. Nadgarstek jest przedłużeniem przedramienia. Łapy zwarte z palcami lekko wygiętymi w łuk. Tylne widziane z tyłu są prostopadłe do ziemi. Obecne są plamy pigmentacyjne na całym ciele. Sierść na kończynach tworzy frędzle, dłuższe i liczniejsze na tylnych łapach a krótsze i rzadsze na przednich. Udo dobrze umięśnione, niezbyt długie i średnio ukośne. Kolano średnio ukątowane, na osi ciała. Noga silna, średniej długości. Staw skokowy szeroki, suchy i średnio zgięty. Na kończynach tylnych podwójne i dobrze wykształcone ostrogi. Kończyny przednie noszą niekiedy pojedyncze lub podwójne ostrogi. Ruch pirenejskiego psa górskiego jest potężny, silny, swobodny. Odbicie nigdy nie jest ociężałe. Ruch bardziej obszerny niż szybki i nie pozbawiony pewnej zwinności i elegancji.
Sierść:
Sierść gęsta, przyległa, dość długa i lekka. Krótsza na ramieniu i grzbiecie. Włos lekko pofalowany, dłuższy na ogonie i wokół szyi (u psów tworzy piękną kryzę).Sierść na portkach bardziej delikatna i wełnista, bardzo gęsta. Gęsty podszerstek. Kolor biały lub biały z plamami koloru borsuczego, wilczastego lub beżowego na głowie, uszach i u nasady ogona. Plamy borsucze bardziej cenione. Sierść samooczyszczająca się, wymaga jednak systematycznego wyczesywania i pielęgnacji. Linienie dwa razy w roku.
Wady:
Wszystkie odstępstwa od wzorca są uznawane jako błędy, które są oceniane w zależności od ich wielkości. Pies robiący wrażenie ciężkiego, bez wyrazu, otłuszczony, miękki i limfatyczny. Głowa zbyt ciężka o kształcie prostokątnym. Czaszka zbyt duża z wypukłym czołem. Stop zbyt mocno zaznaczony lub nie istniejący. Obwisła warga. Nos źle wypigmentowany oraz zły pigment na granicy powiek i pyska. Wzrost poza normami. Oczy okrągłe, jasne, za głęboko osadzone albo wystające, zbyt duże lub zbyt małe; zbyt zbliżone lub rozstawione. Widoczna trzecia powieka. Szyja cienka, wąska, trochę długa lub zbyt krótka sprawiająca wrażenie głowy osadzonej w łopatkach. Podgardle zbyt obwisłe. Uszy szerokie, długie. Noszone odrzucone w tył i za wysoko osadzone. Grzbiet wklęsły, brzuch zbyt opadający i szczupły. Pierś zbyt duża lub zbyt wąska; boki płaskie lub beczkowate. Ogon zbyt rzadki, źle noszony lub zbyt krótki. Zbyt długi bez pióropusza nie wykonujący koła w akcji lub wykonujący koło cały czas nawet w spoczynku. Koślawa, iksowata postawa przednich kończyn; kąt łopatkowo-ramienny zbyt otwarty. Kończyny tylne iksowate, koślawe z prostym stawem skokowym lub nadmiernie ukątowanym. Łapy płaskie, długie. Włos zbyt krótki lub skręcony; jedwabisty, miękki bez podszerstka.
Wady dyskwalifikujące:
Kolor inny niż w standardzie; nos inny niż czarny. Wystająca górna lub dolna szczęka lub każda inna jej deformacja. Oko żółte. Całkowity brak, pojedyncze ostrogi lub podwójne zanikające na tylnych łapach. U psów brak dwóch, normalnie rozwiniętych jąder, w pełni usytuowanych w mosznie.
 

Copyrights by Julino.pl