Kliknij na Berneńczyka

BERNEŃSKI PIES PASTERSKI

KLIKNIJ NA MINIATURKĘ ABY POWIĘKSZYĆ

REPRODUKTOR

BERNENSKI PIES PASTERSKI MŁODY REPRODUKTOR

.

Boss Nadmorska Przygoda ur.2011.07.09. Badania na dysplazje: HD-A, ED-0/0

CH.PL, MŁ.CH.PL ARS Z PRZEMOŻNEJ CHĘTKI(Na 19 wystaw:17 złotych medali,1 srebny medal 1 brązowy medal, 10 x CWC, 4x BOB, 5 x NpwR, 3 x Zw.Mł.)

Ocena p.sędziegoT. Borkowskiego:"B. ładny zwarty młody pies o szerokiej równoległej akcji kończyn, doskonały w pozycji stojącej i w ruchu, piękna głowa, doskonała szata, doskonały temperament"

Nasz kolejny kandydat na reproduktora BOS Nadmorska Przygoda (wiek 2 lata) na Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych W Łodzi 05.05.2013 (Złoto, BOB,CACIB,CWC) - komplet zaliczonych wystaw na reproduktora.

 

NASZE SUCZKI

ASTRA NADMORSKA PRZYGODA

NA WSZYSTKICH WYSTAWACH UZYSKAŁA OCENY DOSKONAŁE

OCENA SĘDZIEGO P. Borkowskiego: Duża mocna suka. Doskonała w proporcjach. Ładna głowa. Dobrze osadzone uszy. Kompletny zgrys nożycowy. Mocny grzbiet. Bardzo dobra klatka piersiowa. Dobra postawa i kątowanie kończyn. Standartowe umaszczenie. Dobry charakter. Dobra prezentacja.

MILKA NADMORSKA PRZYGODA

MLKA JEST NAJMŁODSZĄ NASZĄ SUCZKĄ JAK DOTYCHCZAS BYŁA W 2009 NA TRZECH WYSTAWACH NA KTÓRYCH UZYSKAŁA OCENY DOSKONAŁE UZYSKUJĄC TYM SAMYM UPRAWNIENIA HODOWLANE

( Na zdjęciach Milka na wystawie w Gdyni, była to jej pierwsza wystawa, gdzie zwyciężyła w klasie pośredniej a w finale na Najpiękniejszą sukę w rasie uzyskała 2 miejsce.W tej chwili jest Matką 8 szczeniąt, info - wyżej a po odnowieniu kondycji pomyślimy o kolejnych wystawach)

WYSTAWY DZIENNO-NOCNA WALENTYNKOWA W BYDGOSZCZY 09-10.02.2013 R

Nasz najmłodszy Berneńczyk 17 m-ny BOS syn MILKI po ojcu MICHAUDVILLE THRUMANIE na pierwszej swojej wystawie przywiózł ocene doskonałą i brązowy medal, berneńczyki na wystawach stały się najliczniejszą rasą, tym samym duża konkurencja.

Charakterystyka rasy

    Z czterech ras szwajcarskiego psa górskiego najpopularniejszy jest berneński pies pasterski, zwany w skrócie berneńczykiem. Został wyhodowany w berneńskim kantonie w Szwajcarii jako pies pociągowy dla tkaczy i producentów serów.

Historia

     Całkiem prawdopodobne, że przodkowie berneńczyka przybyli do Szwajcarii jako psy wartownicze razem z rzymskimi legionami i kiedy najeźdźcy odeszli pozostawione tam psy skrzyżowane zostały z miejscowymi owczarkami. W rezultacie powstały cztery rasy szwajcarskiego psa górskiego: berneński pies pasterski, zwany również berneńskim sennenhundem, duży szwajcarski pies pasterski, appenzeller oraz entlebucher.  W XIX w. berneńczykowi groziło wymarcie, jednakże rasę udało się odrodzić do tego stopnia, iż w 1907 r. w Szwajcarii został założony klub jej miłośników. Trzydzieści lat później przedstawiciele tej rasy znaleźli się w Stanach Zjednoczonych.

Budowa ciała

.

 

   Ciało zwarte, potężne, o prostym grzbiecie i szerokiej klatce piersiowej. Głowa charakteryzuje się płaską czaszką, o zdecydowanym stopie i prostym pysku. Kończyny przednie proste i silne, tylne muskularne. Ostrogi należy usuwać. Ogon średniej długości w kształcie bułata, krzaczasty, uniesiony, kiedy pies okazuje czujność.                                

Wysokość psa: 64-70 cm, suki: 58-66 cm.                                                                                       

Berneński pies pasterski to bardzo atrakcyjna rasa, która wymaga regularnego szczotkowania i wiele ruchu.